• Klub angažovaných nestraníků     IČ: 00539996

Usnesení ÚR KAN 7.11.2019

 

 

Usnesení Ústřední rady Klubu angažovaných nestraníků ze dne 7. 11. 2019

 
1. k situaci s avizovaným odkupem mediální společnosti CME společností PPF

2. k projednávanému státnímu rozpočtu na rok 2020

3. poděkování za práci


1. Ústřední rada Klubu angažovaných nestraníků je silně znepokojena záměrem společnosti PPF odkoupit mediální společnost CME, do které patří mimo jiné i česká komerční televize NOVA.

Zdůvodnění:
PPF vlastní v České republice řadu společností, jejichž ekonomické výsledky jsou závislé mimo jiné i na legislativním nastavení podmínek pro jejich podnikání. Za všechny uveďme podnikání PPF na trhu mobilních operátorů, kde se vládě stále nedaří změnit situaci, kdy mají naši občané v porovnání s většinou zemí velmi drahé služby. Obáváme se možnosti, že dojde ke střetu zájmů a lidé nebudou nestranně informováni a politici se budou obávat řešit takové záležitosti podle svého svědomí ve prospěch našich občanů. V této souvislosti upozorňujeme na velké problémy, které způsobuje vliv současného premiéra na důležitá média a působení některých komerčních televizí.


2. Ústřední rada Klubu angažovaných nestraníků žádá poslance Dolní komory Parlamentu České republiky, aby odmítli předložený návrh zákona o státním rozpočtu na příští rok, nebo prosadili jeho výrazné úpravy.

Zdůvodnění:
Navzdory solidnímu ekonomickému růstu od roku 2014 vlády neustále předkládají deficitní státní rozpočty, a přitom neřeší naléhavé problémy naší země. Za působení současného premiéra Andreje Babiše ve vládě Bohuslava Sobotky i nyní došlo k dramatickému nárůstu mandatorních výdajů. Místo digitalizace a zjednodušování státní správy vláda na nesmyslnou a zbytnou byrokracii přijímá další tisíce nových úředníků, místo aby efektivně více financí investovala do vzdělání, rozvoje technické infrastruktury, vědy, inovací a životního prostředí. Souhlasíme s navyšováním důchodů, ale pokládáme současný systém za neudržitelný. Upozorňujeme rovněž na skutečnost, že poslední vlády zcela rezignují na fiskální odpovědnost. Nic na tom nemění fakt, že relativní zadlužení díky růstu HDP klesá. Domníváme se, že by zákonodárci měli nekompromisně odmítnout dotace velkým firmám v zemědělství a průmyslu a ušetřené prostředky věnovat na výše uvedené skutečné priority naší země.


3. Ústřední rada Klubu angažovaných nestraníků děkuje končící ÚR za její práci. Zvláště oceňuje práci předsedy Ústřední rady KAN Jiřího Domlátila.

Zdůvodnění:
Ústřední rada KAN v čele s Jiřím Domlátilem nezištně pracovala pro udržení historické značky a dobrého jména KAN, který vznikl jako spontánní hnutí občanů v roce 1968 při pokusu vrátit v bývalém Československu lidem svobodu po dvou desetiletích komunistického teroru. Nové vedení hnutí KAN si velmi cení skutečnosti, že je mu organizace předávána bez zátěže jakýmikoli problémy a bez dluhů.

Ústřední rada KAN

Dokument v PDF

Účty

Běžný účet číslo 2401210542 Fio banka; kód banky 2010

Transparentní účet pro přijímání darů číslo 50001968 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet volby do Senátu 2018 číslo 2801470634 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet pro volby do Evropského parlamentu 2019 číslo 2501562326 Fio banka; kód 2010

Napište nám

     kan(zavináč)kan.cz

     ur(zavináč)kan1968.cz

   -

Copyright   ©   2020   All Rights Reserved   -   KLUB  ANGAŽOVANÝCH  NESTRANÍKŮ   -   www.kan.cz   -   HOME

Právě přítomno: 3 hostů a žádný člen