• Klub angažovaných nestraníků     IČ: 00539996

Diskusní příspěvky

 

20.3.2016

K. Protiva

„Pozdravy z Ruska"

 

Dámy a pánové,

dovolte mi, abych touto cestou vyjádřil poděkování a úctu vedení KANu, že mi umožňuje vstoupit na jeho oficiální stránky. Vedení tohoto spolku, jak jej nazval v nedávné minulosti jeden soudruh, našlo tolik odvahy a prozřetelnosti, aby se tento krok odvážilo udělat. Nejsem příznivcem, jak se to o mě všeobecně ví, této komunikace, ale tak to hold dneska chodí.

Dnešní den je těhotný událostmi. Došlo snad k průlomu imigrační krize, i když mám o tom své pochybnosti. Podle zvyklostí, které panují na blízkém východě, jak jsem osobně poznal v Palestině, se nakonec všechno rozkrade a skutek utek. Jediným vítězem bude madame Merkelová, která se bude zase tvářit jako čerstvě vojetá kráva a bude mít nezpochybnitelné zásluhy. Gott mit uns. Krize pochopitelně nekončí, jenom se dostává do nové fáze, která bude stát další prachy, nás Evropany, a oni nás konečně dostanou. Je to smutné, ale komu bychom si měli přiznat pravdu než sami sobě.

Všechny spoluobčany zdraví

Karel Protiva, Kladno

 


 

2. března 2016 13:24

Vlastimil Podracký

Český populisticko-sluníčkářský stát

Chápu, že populističtí politici se musí stále předvádět před veřejností, co všechno pro lidi dělají. Ale lidé si také musí uvědomit, že už je na čase jim jejich sluníčkářské rozhazování peněz zarazit, protože konec konců každé takové naparování před veřejností, jak jsou neobyčejně solidární, zaplatí občané z vlastní kapsy. Ono se to politikům z cizího dobře rozdává.

Když se vynesla na světlo informace, že stát zaplatil za Hanu a Antonii pakistánským únoscům 150 milionů Kč, zloba sdělovacích prostředků se snesla na toho, kdo tuto, prý tajnou, informaci vynesl. Ale já osobně si vážím tohoto člověka jako zodpovědného demokrata, protože informoval veřejnost, že přišla o 150 milionů, že bude o to mít méně školek, kanalizací a zvýšení důchodů. Veřejnost má právo vědět, jak vláda s jejich penězi nakládá. Docela bych to bral jako nějaký takový signál k pozdvižení veřejnosti, aby se konečně nad sluníčkářským chováním vlády zamyslela. Ale veřejnost to nechápe. Je jí jedno, že ztrácí peníze za zbytečné kauzy. Jak vidět, uspěla manipulace, vinen je ten, kdo informaci vynesl, ne ten, který zbytečně vyhazuje peníze daňových poplatníků.

Děvčata si vyjedou do nejnebezpečnější oblasti světa za dobrodružstvím velice dobře informovaná, jak takový výlet může dopadnout. Tam, kde stát vydává varování ohledně velkého rizika, mělo by být jasné, že za případné únosy nic nezaplatí. Tato zásada by měla platit obecně a výjimkou by měly být jen osoby pověřené v této části světa prací pro stát. Zaplacení této částky únoscům je především už samo o sobě pozvání, aby totéž vyzkoušeli na ostatních občanech. Každému je jasné, že výkupné zaplaceno bylo, zveřejnění částky je jen tou méně důležitou částí informace pro případné únosce, ale velmi důležitou informací pro občany, jak stát jejich prostředky rozhazuje.

Úplnou ranou pod pás této sluníčkářské akci je informace, že Hana přijala islám a žije podle něj. Zřejmě jej přijala dobrovolně, protože pod násilím je každý akt neplatný a tedy nezakládá povinnost se podle něj chovat. Jestliže je praktikující muslimkou u nás, kde islám vyznávat nemusí, je to už samo o sobě podezřelé a mlčení obou dívek po takové době to podezření jen zvyšuje. Můžeme se domnívat, že má v Pákistánu muže a možná i dítě. Informace, že se chce do Pákistánu vrátit, se nemusí tedy zdát zrovna nepravdivá a údiv sdělovacích prostředků, že do „takové" země jako je Pákistán se přece nikdo vrátit nechce, je spíše směšný.

Stát si před vyplacením výkupného neověřil, jestli se děvčata vůbec vrátit chtějí. Populistický stát, kterému nezáleží na penězích, hlavně, že politici budou vypadat jako superhumanisté z veřejných prostředků, samozřejmě nebude nic prověřovat. Stát naběhl pochybné turecké organizaci, prý charitativní, ve skutečnosti s teroristy spojené a z výpalného si tučnou částku jistě ponechávající. Proč tato organizace nezprostředkovala styk našich bezpečnostních složek s děvčaty a jejich prostředím před vyplacením výpalného a nezjistila jak se věci skutečně mají?

Pokud bychom připustili, že materiální prostředky hrají při rozhodování této ženy roli, můžeme spekulovat i o dalších okolnostech: Manžel Hany v Pákistánu dostal jistě z výpalného slušný podíl. Není tedy chudák. Konečně by tedy měla Hana jít za voláním svého srdce a dokončit facku všem populistickým státním činitelům a celé dezinformované veřejnosti ukázat, že svět je jiný než jej naše propaganda vykresluje, než falešné zprávy tvrdí a než představy našich pseudohumanistů jsou.

To samozřejmě se už snažím zaplašit neodbytnou představu, že celá akce byla vykonstruována jako obrovský podvod na náš stát, ve kterém děvčata svým manželům v Pákistánu vydělají na českém přihlouplém sluníčkářském státu obrovské peníze a společně si jich potom budou užívat. Má stát vůbec pro takový případ způsob potrestání nebo budeme všichni opět hledět jako vyoraná myš na další obrovský tunel?

 

Jiří Domlátil - 07.03.16 :

Šaráda s údajným únosem rukojmích Antonie Chrástecké* a Hany Humpálové sice zůstávala na okraji mého zájmu, ale pozoruhodný článek V.Podrackého mne přiměl k zamyšlení nad rodiči, o jejichž podílu na výkupném jsme se nic moc nedozvěděli, stejně jako o reakci té které rodičovské dvojice, když se jí místo kající se nerozvážné dcery vrátila na prvý pohled sympatizantka s muslimy, pokud ne již oddaná muslimka. Odhalení pochybností o smyslu a výsledku státní záchranné akce vyvolává navíc obavu, že příští (nyní pravděpodobnější) oběti únosu vláda již nebude tak horlivě osvobozovat a schvalovat výkupné tak snadno, jak je schválila vláda Jiřího Rusnoka.

*Jeden list napsal, že druhá z dívek se poměrně záhy přestěhovala do Kanady.

 


 

2.2.2016

Rozpaky nad Lidovými novinami


     Vážená redakce,

sobotní vydání LN 30.1.2016 mě uvedlo do rozpaků nad nekritickou podporou vítací strategie migrantů. Nejméně tři velké články, z toho jeden téměř přes celou titulní stranu, uprostřed s velmi kontroverzním titulkem (Evropa nese vinu za běženeckou krizi) a v příloze „Orientace“ článek na dvě strany. Celkem 4 a půl strany na podporu přijímání migrantů z celkových 36. Žádná zmínka o přijímání křesťanských uprchlíků, kteří naši pomoc nutně potřebují. Prosím o vysvětlení této naprosto nevyvážené propagandy. Kam jako noviny směřujete, je to Vaše veřejná demonstrace nezávislosti na majiteli vydavatelství? Neboť tento vyjadřuje názor naprosto opačný.

Rozhodně nejsem proti pomoci lidem v nouzi, ale pomoci jim v zemi kulturně a nábožensky jim bližší. Osobně jsem i ochoten na takovou pomoc finančně přispět.

Nekontrolované a nadměrné přijímání nekompatibilních uprchlíků může skončit rozvrácením Evropy, a v tom případě již nikomu nebudeme schopni pomoci.

Rád bych znal vaše základní postoje k tomuto problému. V poslední době mám pocit, že úroveň LN se poněkud snižuje. Doufám, že je to jenom pocit.

 

Bohuslav Hamáček, řadový člen KANu.

 

Účty

Běžný účet číslo 2401210542 Fio banka; kód banky 2010

Transparentní účet pro přijímání darů číslo 50001968 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet volby do Senátu 2018 číslo 2801470634 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet pro volby do Evropského parlamentu 2019 číslo 2501562326 Fio banka; kód 2010

Napište nám

     kan(zavináč)kan.cz

     ur(zavináč)kan1968.cz

   -

Copyright   ©   2020   All Rights Reserved   -   KLUB  ANGAŽOVANÝCH  NESTRANÍKŮ   -   www.kan.cz   -   HOME

Právě přítomno: 4 hostů a žádný člen