• Klub angažovaných nestraníků     IČ: 00539996

Problematické ocenění

 

 

Problematické ocenění komunistického funkcionáře Univerzitou Palackého

 

Dne 12. listopadu byl na Univerzitě Palackého v Olomouci mimo jiné oceněn pamětní medailí bývalý komunistický funkcionář a chartista - Ing. Tomáš Hradílek.

Považuji za nutné upozornit, že ihned po listopadu 1989 se Hradílek jako ministr vnitra ČR zasadil o zakonzervování bývalých komunistických struktur v nově vznikajícím bezpečnostním aparátu a příslušníkům StB a Lidových milicí umožňoval urychlené skartování - spalování písemností, které byly důkazem o zločinech StB a KSČ. Hradílek v rámci svých možností napomáhal k mému zatčení a s podporou bývalého prezidenta ČR Václava Klause mediálně ovlivňoval veřejnost s tím, že jsem terorista, pachatel série bombových útoků, největší gauner, a že moje protikomunistická odbojová činnost, za kterou jsem získal statut válečného veterána, byla kriminální činnost.

Hradílek se rád vydává za disidenta, tvrdí, že byl vazebně vyšetřován, a tak podobně. Hradílek nikdy nebyl ve vazbě, byl vždy zadržen jen na několik hodin - a to z toho důvodu, aby byl mezi veřejností vyvolán dojem o jeho důležitosti a mohl tak na sebe upoutávat pozornost oponentů komunistického režimu, což StB ke své činnosti potřebovala. Hradílek také nikdy nebyl ve vězení a po celou dobu svého působení spolu s bývalým členem LM posloužil StB k odhalování oponentů komunistického režimu jako vlivová osoba. On dokonce v rozhodujícím období odmítl svědčit proti bývalému veliteli StB gen. A. Lorencovi s tím, že jen díky němu po listopadu 1989 nedošlo k násilnostem.

Dle mého názoru je tristní, že Univerzita Palackého v Olomouci ocenila tohoto bývalého komunistického funkcionáře - chartistu, který po řadu let s krycí nálepkou oponenta komunistického režimu sloužil StB jako vlivová osoba. Domnívám se, že ti, kteří zorganizovali toto nechutné představení a udělili Tomáši Hradílkovi ocenění, by měli být konfrontováni s výše uvedenými informacemi, a že celá věc by měla být předmětem širší diskuse. Já jen doufám, že po tomto mém zveřejnění Univerzita Palackého v Olomouci toto ocenění Ing. Tomáši Hradílkovi ve svém zájmu přehodnotí a následně po pečlivém vyhodnocení zruší.

Pamětní medailí byla v ten samý den oceněna i Zdeňka Mašínová, a ta bohužel netušila, že vedle ní bude oceněn i Ing. Tomáš Hradílek, kterého v sále nepoznala v důsledku jeho sešlost. Nemohla tak pohotově reagovat, neboť Hradílek je pro Zdeňku Mašínovou naprosto negativní postava. To, že organizátoři předání pamětních medailí zorganizovali tak, že Hradílek byl postaven vedle příkladné Zdeňky Mašínové, považuji za nemístnou provokaci.

Zaráží mě i to, že mezi oceněnými nebyl žádný ze studentů, kteří před třiceti lety vstoupili do okupační stávky na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a bojovali za svobodu a demokracii.


 Vladimír Hučín - válečný veterán 3.odboje.

 

Účty

Běžný účet číslo 2401210542 Fio banka; kód banky 2010

Transparentní účet pro přijímání darů číslo 50001968 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet volby do Senátu 2018 číslo 2801470634 Fio banka; kód 2010

Transparentní účet pro volby do Evropského parlamentu 2019 číslo 2501562326 Fio banka; kód 2010

Napište nám

     kan(zavináč)kan.cz

     ur(zavináč)kan1968.cz

   -

Copyright   ©   2020   All Rights Reserved   -   KLUB  ANGAŽOVANÝCH  NESTRANÍKŮ   -   www.kan.cz   -   HOME

Právě přítomno: 5 hostů a žádný člen